2018-01-13 11:53:00

Papa Françesku do të vizitojë bazilikën e Shën Sofisë në Romë


Ati i Shenjtë Papa Françesku do të vizitojë Bazilikën e Shën Sofisë në Romë dhe do të takohet me komunitetin greko-katolik të Ukrainës. Sot paradite, drejtori i zyrës së Shtypit të Shenjtë të Shenjtë, Greg Burke, njoftoi se Papa Françesku duke mirëpritur ftesën e Fortlumturisë së Tij Sviatoslav Shevchuk, Kryeipeshkëvi i Kyiv-Halyç i ukrainasve, të dielën, më 28 janar, në ora 16.00 do të shkojë në vizitë në Hagia Sophia në Romë dhe do të takojë komunitetin ukrainas greko-katolik.
All the contents on this site are copyrighted ©.