2017-05-04 10:34:00

Бискупот Стојанов го посети Бигорскиот манастир


На 03 мај 2017 Скопскиот бискуп и Апостолски егзарх монс. д-р Киро Стојанов, во придружба на скопскиот парох дон Давор Топиќ го посети Бигорскиот манастир Свети Иван Крстител и се сретна со игуменот на манастирот архимандрит г. Партениј.

Во една мошне срдечна средба, архимандритот Партениј го запозна бискупот Стојанов со животот и делувањето на монасите и манастирот исто така и му го покажа возобновениот манастир.

к.мк
All the contents on this site are copyrighted ©.